2011

Seuramme kilpailijoiden sijoituksia valtakunnallisissa sekä kansainvälisissä kantritanssikilpailuissa, sekä kotimaan kansallisissa kantritanssikilpailuissa.

 

RIIKKA HALONEN:
-II -sija Linedance Showdown, Tampere, Novice Teen Female
-V -sija Shamrock WDC, Dublin, Ireland, Line Classic Novice Female Teen

MARIA JOKINEN:
-I -sija Linedance Showdown, Tampere, Newcomer Silver Female
-I -sija Linedance Showdown, Tampere, ProAm Newcomer Gems Female
-III -sija World Dance Masters, Manchester, UK, Line Newcomer Silver Female
-III -sija World Dance Masters, Manchester, UK, ProAm Starter Gems with Sam Robins
-I -sija Finnish Masters, Tampere, Line Newcomer Silver Female
-I -sija Finnish Masters, Tampere, ProAm Newcomer Silver Female with Juho Päivinen

KAISA-MARI KOVANEN:
-II-sija Traditional Western Dance Competition, Asikkala, Aloittelijat 9-17-v. tytöt

ILONA KUUSISTO:
-III-sija Traditional Western Dance Competition, Asikkala, Aloittelijat 9-17-v. tytöt
-II -sija Linedance Showdown, Tampere, Newcomer Junior Female

EMILIA LEHTINEN:
-I -sija Linedance Showdown, Tampere, Newcomer Junior Female

MICAELA LINDGREN:
-I -sija Traditional Western Dance Competition, Asikkala, Aloittelijat 9-17-v. tytöt

KATRI RISTOLAINEN:
-Shamrock WDC, Dublin, Ireland, ProAm Newcomer Female Open with Lee Easton
-Shamrock WDC, Dublin, Ireland, ProAm Newcomer Female Crystal with Lee Easton

PETRI RÄTY:
-I -sija Finnish Masters, Tampere, Line Newcomer Male
-I -sija Shamrock WDC, Dublin, Ireland, Line Classic Newcomer Male Open
-I -sija Shamrock WDC, Dublin, Ireland, Line Classic Newcomer Male Crystal
-I -sija European Championships, Charlottenberg, Sweden, Line Classic Newcomer Male Open
-I -sija European Championships, Charlottenberg, Sweden, Line Classic Newcomer Male Crystal

AMANDA SIMOLA:
-IV/V -sija Traditional Western Dance Competition, Asikkala, Aloittelijat 9-17-v. tytöt

ANNI SIMOLA:
-IV/V -sija Traditional Western Dance Competition, Asikkala, Aloittelijat 9-17-v. tytöt

PAULIINA TONTERI:
-I -sija UCWDC XIX Worlds, Nashville, USA, Line Dance Advanced Open Female
-I -sija UCWDC XIX Worlds, Nashville, USA, Line Showcase Open Female
-VI -sija UCWDC XIX Worlds, Nashville, USA, ProAm Intermediate Open Female with Lee Easton
-II -sija Shamrock WDC, Dublin, Ireland, SuperStars Female
-Shamrock WDC, Dublin, Ireland, ProAm Intermediate Female Open with Lee Easton
-II -sija European Championships, Charlottenberg, Sweden, SuperStars Female

SAKU-PETTERI TONTERI:
-II -sija UCWDC XIX Worlds, Nashville, USA, Line Dance Advanced Teen Male
-II -sija UCWDC XIX Worlds, Nashville, USA, Line Showcase Teen Male
-I -sija Shamrock WDC, Dublin, Ireland, Line Classic Advanced Male Teen
-I -sija Shamrock WDC, Dublin, Ireland, Line Showcase Male Teen
-I -sija European Championships, Charlottenberg, Sweden, Line Classic Advanced Male Teen
-I -sija European Championships, Charlottenberg, Sweden, Line Showcase Male Teen

SUSANNA TONTERI:
-IV -sija UCWDC XIX Worlds, Nashville, USA, Superstar Female
-III -sija UCWDC XIX Worlds, Nashville, USA, ProAm Intermediate Open Female with Lee Easton
-I -sija Shamrock WDC, Dublin, Ireland, SuperStars Female
-III -sija Shamrock WDC, Dublin, Ireland, ProAm Intermediate Female Open with Lee Easton
-I -sija European Championships, Charlottenberg, Sweden, SuperStars Female
-I -sija European Championships, Charlottenberg, Sweden, ProAm Intermediate Female Open with Lee Easton

CHT TEAM CABARET:
Riikka Halonen, Katri Ristolainen, Petri Räty, Anja, Pauliina, Saku & Susanna Tonteri, Kirsi Tuominen
-I -sija Shamrock WDC, Dublin, Ireland