2019

SANNA AARIKKA

  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Valssi aloittelijat avoin
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Cuban aloittelijat avoin

HELMI AAVAKALLIO

  • II -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti 8-9v. tytöt

ISABELLA DOR

  • I -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti 11-13v. tytöt
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Valssi aloittelijat nuoret
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Cuban aloittelijat nuoret
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Street aloittelijat nuoret

SAGA HATTUNEN

  • I -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, aloittelijat 11-13v. tytöt

ROOSA HOKKANEN

  • III -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Street aloittelijat nuoret

ILONA JARVANSALO

  • II -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti 11-13v. tytöt

SOFIA KAARNAKOSKI

  • I -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti 8-9v. tytöt

PIITU KESKIKYLÄ

  • II -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, aloittelijat 8-9v. tytöt
  • III -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Lapset alle 10v.

AMANDA KOHVAKKA

  • I -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti 6-7v. tytöt

EMMA KOIVUMAA

  • III -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti 8-9v. tytöt

NELLA KOIVUMAA

  • IV -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti 6-7v. tytöt

ADA KOLU

  • III -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti 6-7v. tytöt
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Lapset alle 10v.

SAANA KOLU

  • II -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti 6-7v. tytöt
  • IV -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Lapset alle 10v.

PIRJO KUMPULAINEN

  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Starter avoin

ILONA KUUSISTO

  • VIII -sija European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, solo intermediate young adult
  • V -sija European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, ProAm novice young adult with Pro James McLauchlan
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Valssi keskitaso nuoret
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Cuban keskitaso nuoret
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Catalan edistyneet nuoret

RAIJA KÖNÖNEN

  • III-sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, aloittelijat seniorit
  • V -sija European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, solo newcomer silver
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Valssi aloittelijat gold
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Novelty aloittelijay gold
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Street aloittelijat gold

TARJA LAINE

  • I -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti seniorit
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Valssi aloittelijat gold
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Street aloittelijat gold

LAURA LAITINEN

  • III -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, startti 11-13v. tytöt

EMILIA LEHTINEN

  • IV -sija European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, solo advanced young adult
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Valssi edistyneet nuoret
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Cuban edistyneet nuoret

TIINA LINDGREN

  •  European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, solo novice teen
  • III -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Valssi keskitaso nuoret
  • IV -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Cuban keskitaso nuoret

TARA NIEMINEN

  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Starter nuoret

TIIA NIIRANEN

  • I -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, keskitaso 11-13v. tytöt
  • VI -sija European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, solo newcomer junior
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Valssi aloittelijat nuoret
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Cuban aloittelijat nuoret
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Street aloittelijat nuoret

ANNIKA POLLARI

  • European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, solo novice young adult
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Valssi keskitaso nuoret
  • III -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Cuban keskitaso nuoret
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Catalan edistyneet nuoret

ANNELI RONGONEN

  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Novelty edistyneet nuoret
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Street keskitaso nuoret

PETRI A. RÄTY

  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Catalan keskitaso avoin

ANNI SIMOLA

  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Valssi edistyneet nuoret
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Street edistyneet nuoret

AADA SUHONEN

  • European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, solo novice young adult
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Cuban keskitaso nuoret
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Street edistyneet nuoret

RIINA SUNI

  • I -sija Traditional Western Dance Competition, Orimattila, aloittelijat 8-9v. tytöt
  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Lapset alle 10v.

ANJA TONTERI

  • I -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Novelty keskitaso avoin
  • II -sija Bootsit Heilumaan, Aavehalli, Vierumäki, Catalan keskitaso avoin

 

RYHMÄT/TEAMS:

European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti:

  • III -sija Ilona Kuusisto & Tiia Niiranen, European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, partners junior teen
  • VI -sija Tiina Lindgren & Aada Suhonen, European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, partners junior teen
  • VI -sija Ilona Kuusisto, Tiina Lindgren, Annika Pollari & Aada Suhonen, European Dance Masters, Ballybofey, Irlanti, quads open